Crumbs of My Life

Mano gyvenimo trupinių mozaika

www.ly5v.eu and www.ly3kb.eu

Contest Call LY5V
Lithuanian Amateur Radio Station
Get Adobe Flash player

Žmonos Liudvikos (Liudos) kampelis, gėlynai...

  Liudos genuose nuo gimimo tas "gėlių virusas" tūnojo ir laukė kol bus palankios sąlygos pasireikšti. Visi jos broliai ir sesuo turi puikų aplinkos grožio suvokimą, tad Liudai pasisemti patirties tikrai buvo iš ko. Jos pačios talentas ilgokai nepasireiškė. Gal tam trūko laiko, reikėjo rūpintis dukra, o gal tiesiog viskam savas laikas.

  Prasidėjo viskas man net neįtariant. Nedrąsus prašymas... važiuojam į "tulpių paradą" ar tiesiog nekaltas prašymas važiuojant pro įdomesnę sodybą - "neskubėk, noriu apžiūrėti...". Važiuojant į pajūrį stabteldavome brolio Antano sodyboje Kretingoje. Jo ir jo žmonos rankomis išpuoselėtoje vejoje gražiai suformuoti apliniariumai, papuošti įdomesnėmis išvartomis ar medžių kamienais. Užsukdavome pasidomėti kas naujo pas juos. Idėjos, idėjos, idėjos...

  Puikiai sutvarkytos sodybos pas brolius Ričardą ir Vaclovą, nuo jų neatsilieka ir tėviškė, išpuoselėta sesers Irenos rankomis. Galerijoje įdėtos kelios jų sodybų nuotraukos. Ir štai vieną dieną, tai buvo 2011ųjų pavasarį, išlyginau iš rudens suartą dirvą ir paruošiau kūrybai. Taigi, galima fiksuoti, kad  pradžia padaryta 2011ųjų balandžio 24d.

  Nuvažiavome į gretimą kaimelį pas želdiniais prekiaujančius žmones, nusipirkom porą šimtų mažų givatvorinių tujų. Tiesa sakant tą reikėjo daryt prieš 20 metų, dabar būtume puikavęsi puikia gyvatvore. Atvežėme visą savivartį žemių gazonams, pirmus porą karučių akmenų suradom šalia namų. Išlygintoje dirvoje pradėjo dygti vejos daigeliai, gazone atsirado pirmos nedrąsios gėlės. 

  Brazdžiūnų giminėje taip pat yra žmonių, turinčių meninių sugebėjimų. Apsilankėme pas tetą Ireną Kilučiuose, parsivežėme daug gražių augaliukų. Jos sodyba taip pat puikiai sutvarkyta ir išpuoselėta jos darbščių rankų.

  Mano brolis taip pat moka matyti tai kas gražu ir turi rankas, sugebančias ne tik statyti, šautuvą laikyti, duoną auginti ir spausti traktoriaus vairą bet ir puikiai valdančias lobziką, medžio apdorojimo techniką, mokančias geležiai suteikti dvasios. Ir kas svarbiausia, laukai pilni gražaus granito riedulių, kurie puikiai tiko Liudos alpinariumui. Visa bėda kad nuo riedulių iki Liudos alpinariumo 50km. Bet tas atstumas įveikiamas. Traktoriaus pagalba į automobilinę priekabą įkelti rieduliai pasiekė mūsų veją. Ir taip darėme ne vieną kartą.

  Savaitė po savaitės gėlių daugėjo, tujos prigijo ir augo, akmenų skaičius taip pat.

  2012ais pavasarį atšventėm abiejų 50metį. Gavome dovanų ir mūsų sodybai. Tai pirmas svyruoklis medis, dovanotas Liudos sesers Irutės. Jų dabar jau keli yra.

  Antraisiais metais lankytasi ir specialiose  sodinukų mugėse, įsigyta įvairesnių ir įdomesnių augalų. Ateina 2013ųjų pavasaris. Tikėsimės kad grožis žiemos saugiai ir trečiasis Liudos gėlynų sezonas bus dar gražesnis.

  Iki šios vietos rašiau straipsnį 2012-2013ųjų žiemą. Pavasaris, nors ir pavėlavęs, atėjo vis tik ir į mūsų kiemą. Savo 51o gimtadienio proga gavau įdomią dovaną - medinį, išdrožtą iš liepos dieduką. Diedukas su pypke ir gero pusmetrio ūgio, viduje "įrengtas butas". Na kaip jau supratot, tai inkilas. Štai jo fotografija. Fantastiška dovana mūsų sodybai. Brolis padovanojo siaurapjūklį, tai iškart kibau į darbą ir pagaminau kelias medines lentynas Liudos gėlėms ir diedukui. Neilgai trukus sulaukėm ir gyventojų. Varnėnų šeima su įkarščiu puolė nešti lizdą, bet neapskaičiavo kad čia reiks gerokai pasidarbuoti, nes dieduko vidus tuščias ir ten daug erdvės, kurią reikia užpildyti įvairiais niekučiais tinkančiais lizdui. Jau ruošiausi  jiems padėt atlikt tą titanišką darbą bet pastebėjau kad varnėnu kakučiai taško pirties sieną. Vieta diedukui labai tinkama, inkilui taip pat, tą ir varnėnai pastebėjo. Tą pastebėjo ir mūsų katė Pūka. Seilę varvindama stebėdavo "skraidančią perspektyvą pietums" ir tuo keldama rūpesti varnėnų šeimynai. Sugauti ar prilipti iki paukštukų katė negali, tačiau nuolatinio dėmesio veikiami ir pagailėję busimų palikuonių varnėnai susirado kitą inkilą. Tuo pačiu išsisprendė ir pirties sienos dažymo problemos.

  Gegužę susiruošėm į kaimyninę Latviją, į Siguldas Stādu parāde 2013. Įsigijome keletą naujų rožių, svyruoklį beržą ir naują gėlę... Trillium Sesile. Tai naujas, mums nematytas augalas.


Liudos gėlynai 2011-2012m 

Liudos gėlynai 2013m 

Mano tėviškės gėlynai ir vilkai :)

Solar Data/Conditions

Last activities


CQ WW DX 2013 SSB

Oct 26, 2013 - Call LY5V

105 QSO (LP, 20m band)

143 QSO points

Mult 58

Total: 8294

Software: CG Log 2.64.4b

IC737, Dipole (Inv. V), 7m Up Gr.

Club: Kaunas University of Technology Radio Club

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas